Alçıpan Uygulamaları

Anasayfa » Alçıpan Uygulamaları

ALÇI ALÇIPAN UYGULAMALARI

Alçıpan asma tavan modellerinde genellikle uyguladığımız gizli ışık sistemlerini yapının dekorasyonuna eşsiz bir görünüm katar. Değerli müşterilerimiz uyguladığımız tüm modelleri ne yazık ki sitemizde sergileyemiyoruz. Çünkü modellerimiz asmatavan firmaları ve iç mimarlar tarafından sürekli kopya edilmektedir. Bu yüzden sitemizde sadece sınırlı modellerimizi paylaşıyoruz. Diğer modelleri görmek için lütfen bizden randevu talep ediniz.


İç mekandaki mükemmelliğin sırrı, küçük detayların ustaca çözümünde saklıdır. Bu detaylara gösterilen özenle birlikte şekil, renk ve fonksiyon arasında kurulan uyum sonucunda mekan içinde eşsiz bir görsel şölen yaratmak mümkündür. Alçı, doğadaki en iyi hammadde olmasının dışında, sağladığı esneklik, akustik performans, yüksek dayanım, doğa dostu olma özellikleri ile pek çok tasarımcının fikir ve tasarımlarını zenginleştirmiştir. Bugüne kadar, dünyadaki pek çok modern binanın doğal bir parçası olmuştur.


Galvaniz sacdan üretilen profillerden  oluşan konstrüksiyona alçı plaka kaplanmasıyla oluşturulmaktadır. Her türlü yapıda geniş kullanım alanı bulunmaktadır. Hızlı, pratik ve kuru uygulaması sayesinde tesisatın montajına, yangın, ses ve ısı izolasyonuna uygun sistemiyle, tasarımda esneklik ve tasarruf sağlar.Alçıpan, ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, seri olarak, standart veya özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır. Alçıpan, dış duvarları bitmiş binaların içinde, yerden duvara kadar her alanda kullanılabilmektedir. Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır.

ALÇIPAN BÖLME DUVAR

Metal iskeletin her iki yüzüne hafif bir malzeme olan Alçı Levhanın vidalanması ile oluşturulan, oda duvarları, tesisat duvarları, WC ve banyo bölmeleri elde edilebilen, taşıyıcı olmayan Bölme Duvardır.
Alçıpan Bölme Duvar Genel Özellikleri

  • Metal iskeletin her iki yüzüne hafif bir malzeme olan Alçı Levhanın vidalanması ile oluşturulan, oda duvarları, tesisat duvarları, WC ve banyo bölmeleri elde edilebilen, taşıyıcı olmayan Bölme Duvardır
  • Alçı plaka sıva yerine mevcut duvara yapıştırılarak kullanılabilir. Sıvada mevcut olan dalgalanmalar olmadan düzgün ve estetik bir görünüm sağlanır
  • Boya, duvar kağıdı, karo, fayans uygulamaları kolayca uygulabilmektedir
  • Yangına dayanım, ses ve ısı yalıtımı sağlar
  • Elektrik ve su tesisatını gizleme olanağı vererek eşsiz bir çözüm sunar
  • Kaba inşaatı ve taşıyıcı duvarları tamamlanmış mekanların odalar arasında da konutlar arasında uygulanır
  • Binanın deprem riskine karşı yükünü hafifletir
  • Ekonomiktir, minimum malzemeyle işçilikten ve zamandan tasarruf sağlar.